Pasování druháčků na čtenáře a knihovnická lekce

23.06.2021

Pasování druháčků na čtenáře a knihovnická lekce

Ve středu 23.6.2021 o půl 9 do knihovny zavítal kolektiv žáků 2. třídy a 2 třídy RV. Nejprve se žáci seznámili s knihovnou jako takovou a snažili se v knihovně zorientovat. Následovala knihovnická lekce na téma dopravních prostředků. Nejprve žáci představili svou čtenářskou gramotnost přečtením slov, se kterými potom pracovali v další části lekce. Byly pro ně připraveny obdoby deskových her na téma dopravních prostředků, např. oblíbený dobble, pexeso, skládačky, ad. Po knihovnické lekci následovalo pasování druháčků na čtenáře, jelikož v první třídě bohužel vzhledem ke koronavirové situaci byli o tuto událost ochuzeny. Nejprve žáci společně přednesli paní knihovnici básničku, kterou se učili ve škole. Děti, ze kterých se postupně po složení slibu staly rytíři Řádu čtenářského, obdržely z rukou paní knihovnice Pamětní list, průkazku s ročním členstvím do knihovny zdarma, reflexní pásku a omalovánky Bezpečně na silnici. Knížku pro prvňáčka spisovatelky Lenky Rožnovské a ilustrátorky Andrey Popprové s názvem Katka a klokan ze šuplíku obdržely totiž již v 1. třídě spolu s vysvědčením od třídní paní učitelky.